Peter Sagan oznámil pred takmer tromi týždňami prostredníctvom sociálnej siete šokujúcu novinku. Koronavírus sa nevyhol ani športovcovi, ktorého základ úspechu je zdravie a fyzická kondícia. Na ostrove Gran Canaria preto zostal uväznený spolu s členmi svojho tímu celé dva týždne.

Peter Sagan v rozhovore pre Nový Čas prezradil svoj momentálny stav. Podľa jeho slov ho pred riadnymi tréningami ešte čakajú testy, kontrola srdca a pľúc. “Potom sa môžem vrátiť späť do plnohodnotného tréningu a uvidíme, čo budú pre mňa také najdôležitejšie preteky. To, čím som si za posledné dva týždne prešiel, mi určite nepridalo, ale myslím si, že sa to dá dohnať,” hodnotí situáciu Sagan.

Peter Sagan si okrem svetových úspechov pripísal na konto aj významné ocenenie v ankete Zlatý Pedál. Slávnostné vyhlasovanie sa po prvýkrát kvôli pandemickej situácií uskutočnilo online a Sagan si v ňom vyslúžil svoju jedenástu sošku! “Wáu. Jedenásť sezón jazdím a jedenásťkrát som vyhral. Tak to mám stopercentnú úspešnosť. Je to pre mňa česť,” hovorí Peter.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, YT/Slovak Cycling Official | Foto: IG/petosagan, jstartt, bettiniphoto