V sobotu došlo v juniorskom tíme Petra Sagana Bora k obrovskej tragédií. O život prišiel mladý, len 17-ročný úspešný cyklista, ktorý zahynul pri nehode. Počas tréningu ho v nemeckom meste zrazilo auto, pričom vodič nedal mladému športovcovi prednosť.

O život prišiel v sobotu mladý talentovaný cyklista Jan Riedmann. Len 17-ročný športovec patril do juniorského tímu Bora- Team Auto Eder Bayern. Počas sobotňajšieho tréningu v nemeckom meste Sugenheim sa však stal obeťou tragickej dopravnej nehody. Vodič motorového vozidla mu nedal prednosť a došlo k zrážke.

Hoci mladého cyklistu rýchlo previezli vrtuľníkom do nemocnice, zraneniam hlavy napokon podľahol. K veľmi smutnej udalosti sa už vyjadril na sociálnej sieti aj jeho tím: “S veľkým smútkom sa lúčime s Janom Riedmannom, cyklistom nášho tímu U19. 17-ročný športovec sa stal v sobotu obeťou tragickej nehody počas tréningovej jazdy a v nedeľu zomrel kvôli zraneniam. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť Janovej rodine a priateľom. Na počesť Jana budú naši jazdci počas Milan-San Remo nosiť na sebe smútočné stuhy,” uviedli.

Z tragédie je zdrvený aj slovenský Tourminator Peter Sagan. Na sociálnej sieti sa rovnako vyjadril k náhlemu úmrtiu mladého talentu. “Smrť cyklistu počas dopravnej nehody je veľmi smutná správa. Vyjadrujem najhlbšiu sústrasť Janovej rodine a jeho milovaným,” napísal na svojom profile.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/BORA-hansgrohe, Peter Sagan