Z Petra sa stal najslávnejší cyklista sveta a z tohto dôvodu má aj veľa povinností. V jeho novom tíme však od neho očakávajú veľké veci na trati aj mimo nej.

[sociallocker]Nový šéf Ralph Denk sa na prvom tímovom mítingu vyjadril, že mať vo svojej zostave slovenského majstra sveta je pre tím krok do novej dimenzie. Ralph Denk očakáva, že Sagan priniesie úspechy a taktiež aj zisk zeleného dresu na Tour de France.

Po informácií, že tím Tinkoff prestane fungovať sa naskytla otázka, kam Sagan zamieri a kto si ho môže dovoliť. V nemeckom tíme Saganovi veria a považujú ho za dokonalý víťazný typ športovca.

Majster sveta je však úspešný ako na trati, tak aj mimo nej. V tíme si uvedomujú, akou silnou značkou je Peter Sagan. „Vyniká v zručnostiach mimo cyklistických pretekov. Dokáže dostať partnerov a sponzorov nášho tímu pred klientmi a verejnosťou do perfektného svetla,“ doplnil Ralph Denk. Hlavný spozor Bora, sponzor Hansgrohe a bicyklový partner Specialized chcú posilniť svoju pozíciu na trhu a Sagan má dopomôcť k tomuto cieľu.

Zdroj: Sport24.sk | Foto: Facebook
[/sociallocker]