Nielen alkohol, ale už aj internet na cestách je strašiakom pre všetkých slušných vodičov, ktorí sú mnohokrát obeťami nezmyselných nehôd. Frajerina za volantom totiž v súčasnej dobe stála život už nejedného z nich, pričom okrem vysokej rýchlosti je dnes mimoriadne populárny aj live stream priamo počas jazdy. 

Vo svete, ale aj na Slovensku sa mnohí vodiči neraz venujú miesto šoférovania obľúbenému internetu, pričom neustála nutnosť informovať o sebe samom aj počas bizarných situácii neustále narastá. Je tomu len zopár hodín, čo moderátora a YouTubera Sajfu prichytila polícia, ako pri vedení vozidla v rýchlosti 140 km/h robí prostredníctvom sociálnej siete Instagram live stream, pričom telefón bez predsudkov držal v ruke.

Potom, ako ho polícia vyzvala k zaplateniu 50-eurovej pokuty, sa moderátor ohradil, že podobné hlúposti za volantom robia aj raperi Rytmus, Pil C či Ego. Budúci otec a partner moderátorky Jasminy Alagič si však nenechal sypať popol na hlavu a Sajfovi venoval prostredníctvom sociálnej siete veľavravný odkaz.

Sajfa, bráško, zdravím ťa. Chcel by som ti verejne takto odkázať, že sa mi nepáči, že si ma napráskal policajtom jak nejaká žalobaba a zatiahol si ma do svojho problému, keď ťa zastavili policajti na základe toho, že si sa natáčal počas jazdy telefónom. Ale na druhej strane som sa nad tým zamyslel, že my ako ľudia, ktorí máme vplyv na Instagrame a ako nastávajúci otcovia, je čas na to, aby sme išli správnym príkladom, a preto verejne vyhlasujem, že už nebudem používať telefón počas jazdy,“ uviedol Rytmus, čím si získal mimoriadne sympatie mnohých Slovákov.

Zdroj: Instagram/RytmusKing, YouTube, Streamable