Lekárka, ktorá vykonávala svoju prax dlhé roky, musela v posledných mesiacoch čeliť opakovaným vyhrážkam smrťou v dôsledku protipandemických opatrení. Prípad mal napokon nečakanú dohru, keď si Rakúšanka Lisa-Marie Kellermayrová napokon sama siahla na život.

V piatok (29. júla) bolo na severe Rakúska v jednej z ambulancii vo vidieckej oblastí nájdené telo miestnej doktorky, ktorá podľa príslušných úradov spáchala samovraždu. Zúfalá žena tak mala urobiť potom, čo sa jej opakovane vyhrážali odporcovia protipandemických opatrení a vakcín proti ochoreniu Covid-19.

Kellermayrová len prednedávnom oznámila pozastavenie odbornej praxe z dôvodu zastrašovania smrťou, pričom za bezpečnostné opatrenia mala minúť viac ako 100-tisíc eur. Lekárka pred ukončením života napísala aj list, ktorého obsah však nebol zverejnený. „Ukončime toto zastrašovanie a strach. Nenávisť a intolerancia nemajú v našej krajine miesto. Nájdime vždy spôsob, ako spolu pokojne žiť,“ napísal na sociálnej sieti Twitter rakúsky prezident Alexander Van der Bellen, ktorý vyjadril sústrať rodine zosnulej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: meinbezirk.at, Twitter