Je len veľmi ťažké uveriť tomu, že si mladá a talentovaná herečka Monika Potokárová vzala 25. novembra život. Celé Slovensko bolo zdrvené zo straty úžasnej umelkyne, ktorá hviezdila na doskách Slovenského národného divadla.

Monika Potokárová (†27) patrila k najobsadzovanejším herečkám činoherného súboru SND, pričom momentálne stvárňovala 12 rôznych postáv a ďalšie tri predstavenia nacvičovala. Pracovné nasadenie umelkyne bolo vysoké a mnohí sa domnievajú, že práve stres a tlak z práce ju priviedli k myšlienke vziať si život.

Túto teóriu nepriamo potvrdil aj jej manžel Robo Roth, ktorý štyri dni po jej smrti prevzal cenu ,,Mladý tvorca v kategórií Divadlo“, ktorú dostala. ,,Ruské denníky sú dopísané, Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu všetko, bohužiaľ, všetko. Som hrdý a bolo mi cťou, že som manželom Moniky Potokárovej. Poprosím vás o minútu ticha,” povedal so smútkom zdrvený herec.

Smrť mladej herečky rozprúdila diskusiu o pracovnom nasadení hercov. Na pôde Slovenského národného divadla by tak malo dôjsť k radikálnym zmenám a účinkujúci divadelných predstavení by mali zažiť úplne inú komunikáciu s vedením. „Táto tragédia veľmi intenzívne zasiahla do vnútra súboru, budeme v ďalšej sezóne citlivejšie pristupovať k obsadeniam,“ uviedol šéf Činohry SND Peter Kováč pre sarm.pluska.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sarm.pluska.sk  |  Foto: Facebook/Činohra SND, Instagram/monikapotokarova