HC Košice sa v minulej sezóne vrátili na hokejový trón a v tejto sezóne si, hoci neúspešne, zahrali hokejovú Ligu majstrov. Medzi jej opory patril aj útočník, ktorý klub v lete posilnil z Nitry.

24-ročný Filip Krivošík získal v Nitre za dve sezóny 72 bodov v 95 stretnutiach a v Košiciach mal v Extralige za prvé dva mesiace sezóny 18 bodov v 22 dueloch a bol ich štvrtým najprduktívnejším hráčom za triom cudzincov Hunter Fejes, Brett Pollock a Joona Jääskeläinen.

Avšak teraz mení dres a z tímom, ktorý je po 22. kole na čele tabuľky, sa rozlúčil prehrou po predĺžení s Trenčínom 4:5. Jeho novým pôsobiskom buď BK Mladá Boleslav, aktuálne posledný tím českej Extraligy, ktorá sa stáva častým útočiskom pre šikovných Slovákov. Cieľom klubu je ale odraziť sa od dna a minimálne sa dostať do play-off, ideálne do hornej osmičky.

Pre Krivošíka je to druhé pôsobenie v Česku, ešte ako dorastenec hral rok v Chomutove, okrem toho hrával aj vo Fínsku, kde viac ako dva roky hrával dokonca najvyššiu súťaž. Na konte má aj päť štartov za slovenské áčko, v kategóriach U18 a U20 hrával pravidelne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Filip Krivošík (@fitko13)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: IG/fitko13