Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré v týchto dňoch hostia české mestá Praha a Ostrava, púta slušnú pozornosť. Viaceré krajiny prišli v solídnom zložení, zatiaľ čo turnajsme sa dočkali už aj prekvapení či zaujímavých okamihov. Päticu z nich sme vybrali.

 

Vypredaní maskoti

Veľmi často sa stáva, že vo fanzónach sa niektoré spomienkové predmety príliš nepredávajú a ku koncu turnaja ich zlacňujú. V prípade Boba a Bobeka sa ale vypredali postavičky králičích maskotov za rekordných päť dní a aktuálne smerujú do predajných miest nové várky.

Bezgólový zápas

Výsledok 0:0 je v hokeji skutočne pomerne ojedinelým počinom a bezgólová remíza Česka s Fínskom z úvodného dňa bola vôbec prvá za ostatných sedem rokov.

Ojedinelé vylúčenie

Ak ste pozerali duel Slovenska proti Francúzsku, asi ste to postrehli. Pavol Regenda bol v 1. tretine vylúčený dvakrát, pričom to druhé vylúčenie prišlo len dve sekundy po jeho návrate z trestnej lavice. Aj sám hráč priznal, že to bolo preňho šokujúce. Podľa platných pravidiel však hráč, ktorý sa vracia z trestnej lavice, musí mať najskôr obe korčule na ľade a až následne sa dotknúť puku. V jeho prípade však bola na ľade iba jedna. Keď nič iné, aspoň sa 99% ľudí dozvedelo nové pravidlo.