Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré v týchto dňoch hostia české mestá Praha a Ostrava, púta slušnú pozornosť. Viaceré krajiny prišli v solídnom zložení, zatiaľ čo turnajsme sa dočkali už aj prekvapení či zaujímavých okamihov. Päticu z nich sme vybrali.

Kolaps Kanady

Kanada je pdľa bookmakerov favoritom šampionátu a aj keby nebola, vždy je na popredných priečkach. Jej šokujúci kolaps zo zápasu, v ktorom vyhrávala 6:1 a napokon vyhrala 7:6 po predĺžení, sa radí medzi najväčšie senzácie histórie šampionátov. A skutočnosť, že to bolo proti Rakúsku, to len podtrhol

Nórska nemohucnosť

Prehrať proti Kanada 1:4 nie je nijaká hanba ani pre najväčšie hokejové veľmoci, pre Nórsko je to relatívne prívetivý výsledok. Avšak skutočne kuriózne bolo, že prvú strelu na kanadskú bránu vyslalo Nórsko až v 42. minúte, po dvoch tretinách bolo stále na nule. Napokon ich zaznamenali Nóri šesť.

Hokejový kvíz o Slovensku: Zvládnete odpovedať na 10 otázok?

Zdroj: Hitky | Foto: IG/pavolregenda, Depositphotos