V polovici decembra minulého roka sa na verejnosť dostala informácia, že jedna z najväčších fabrík na Slovensku sa topí v miliónových dlhoch. V blízkej budúcnosti malo dôjsť k hromadnému prepúšťaniu, aj keď sa situácia následne upokojila. Mnohí zamestnanci tak dúfali, že obrovské problémy firmy sú nakoniec zažehnané. Opak je však pravdou.

Juhokórejský technologický gigant Samsung sídliaci v Galante avizoval prepúšťanie zamestnancov v niekoľkých etapách. Aj keď sa viacerí pracovníci domnievali, že môže ísť iba o prázdne hrozby, výpovede ich dostali do reality.

V posledný januárový deň sa oficiálne začne prvá vlna prepúšťania, pričom má prísť o prácu okolo 170 ľudí. V ďalších etapách bude prepustených viac ako 700 zamestnancov. Aj keď spoločnosť sľubovala, že pracovníkom zabezpečí vysoké odstupné, odborné vzdelávanie aj možnosť kariérneho poradenstva, všetko je úplne inak.

O prístupe nadriadených prehovoril jeden zo zamestnancov, ktorý iba neveriacky krúti hlavou. ,,Každý deň si zavolajú niekoľko ľudí z rôznych oddelení, dajú im trojmesačné odstupné a televízor,“ uviedol pre cas.sk. Podľa jeho slov by však on vrátane kolegov ocenili úplne iné formy odstupného.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YouTube, Pixabay