Igorovi Matovičovi sa opäť podarilo rozvíriť hladinu na politickej pôde, pričom všetko začalo tajomným statusom na sociálnej sieti, ktorý však naberá reálne kontúry. Zdá sa, že expremiér sa zapálil pre nový projekt, keďže plošné testovanie sa oficiálne skončilo.

Minister financií pripravuje daňovo-odvodovú reformu, prostredníctvom ktorej chce zvýšiť rodinné prídavky na 200 eur mesačne za každé nezaopatrené dieťa. Svoj plán vysvetlil na príklade slobodnej matky žijúcej s dvoma deťmi, ktorá pracuje za minimálnu mzdu. Mesačne tak má s daňovými bonusmi okolo 606 eur za mesiac. ,,Môj vysnívaný “sociálny štát“ po daňovo-odvodovej reforme, ktorú od minulého leta chystám, tejto istej matke poskytne približne 1 021 eur mesačne,“ vysvetlil na sociálnej sieti.

Dieru v rozpočte je však nutné ,,zaplátať“, pričom Matovič mal nepriamo priznať, že existuje možnosť zvyšovania DPH na 25 %. Návrh predsedu strany OĽaNO sa však nepáči koaličnej strane SaS, ktorá dlhodobo bojuje za zníženie daní a odvodov. ,,Zvýšenie DPH je pre nás absolútne neprijateľné. Aj z toho dôvodu využijeme na koaličnej rade právo veta a akýkoľvek návrh, ktorý bude zvyšovať DPH, zavetujeme,“ uvádza sa na facebookovej stránke strany.

Nesúhlas vyjadrila aj strana Za ľudí, ktorá sa chce zaoberať návrhom na zvýšenie rodinných prídavkov, no zvyšovanie dane taktiež odmieta. ,,Návrh na zvýšenie DPH na 25 % nepodporíme. Myslíme si však, že rodičia detí si zaslúžia, aby rodinné prídavky mali vyššie a aby sa pravidelne zvyšovali,“ uviedla v diskusnej relácií V politike vicepremiérka Veronika Remišová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/SaS, ta3.com  |  Foto: FB/SaS, NRSR