Politika SaS má toho plné zuby: Pracuje na návrhu na odvolanie celej…!

SaS má toho plné zuby: Pracuje na návrhu na odvolanie celej…!

Liberáli pred pár hodinami zvolali tlačovú konferenciu, pričom sa mnohí novinári domnievali, že chcú reagovať na najnovšie vyjadrenia Hegera a Matoviča v súvislosti so zdražovaním energií. Prišlo však nečakané prekvapenie, keďže strane SaS evidentne došla trpezlivosť!

Dnes už opozičná strana SaS zozbierala dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze, pričom chýbajúcich desať hlasov im dodali poslanci za stranu Hlas-SD. Na zasadnutí sa má rokovať o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera.

Richard Sulík je presvedčený, že súčasná vláda stratila dôvod na svoju existenciu, keďže ,,čo akcia, to hanba“. Nemá byť schopná riešiť problémy ľudí a predstala bojovať proti mafii a korupcii. ,,Toto trápenie musíme čo najrýchlejšie ukončiť,“ vyhlásil šéf liberálov. Podľa jeho názoru v koalícii momentálne vládne Boris Kollár.

V prípade, ak by parlament vyslovil nedôveru vláde, nasledovať môžu tri scenáre. Môže vzniknúť nová koalícia alebo prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje úradnícku vládu. Treťou možnosťou sú predčasné voľby. „Ktorákoľvek z týchto troch možností je lepšia ako to, čo tu máme dnes,“ dodal Sulík.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Sloboda a Solidarita | Foto: FB/Sloboda a Solidarita, Eduard Heger-predseda vlády SR