Mnohí obchodníci sa chytajú za hlavu a so smútkom sledujú dianie v parlamente. Na stole sa totiž znova objavil návrh na zatvorenie obchodov počas nedele. Tento scenár sme už zažili počas prvej vlny pandémie koronavírusu, pričom sa zdalo, že bude dávnou minulosťou. Opak je však pravdou!

Poslanci sa znova zaoberajú návrhom na zatvorenie obchodov počas nedele. Ak by návrh prešiel, platil by už od mája tohto roka. Proti predmetnému najviac bojuje strana SaS, ktorá dokonca spustila petíciu. ,,V SaS si vážime slobodu jednotlivca, a preto by malo byť na každom z nás, či chceme v ktorýkoľvek deň podnikať, pracovať a nakupovať,” uvádza sa na sociálnej sieti.

Skupina poslancov za stranu OĽaNO trvá na tom, že nedeľa má byť venovaná rodine a podobný systém funguje aj v Rakúsku. Jana Bittó Cigániková okamžite zareagovala na tvrdenia jej kolegov. Poznamenala, že sa teda môžeme inšpirovať susednou krajinou aj v prípade zlegalizovania manželstiev párov rovnakého pohlavia, ak chceme ísť podľa ich vzoru.

Saskári upozorňujú, že schválením návrhu dôjde k vyššej nezamestnanosti, keďže o prácu môže prísť až 1 700 zamestnancov. Je taktiež nutné pripomenúť, že počas víkendov majú pracovnící príplatky vo výške 100 %, ktoré sú pre nich mimoriadne dôležité. Nie je žiadnym tajomstvom, že mnohí zamestnanci si naschvál vyberajú služby počas soboty a nedele, aby mali vyššiu výplatu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: peticie.com | Foto: FB/SaS