Ministerstvo práce pripravilo novelu Zákonníka práce, ktorá sa už dokonca dostala na zoznam tém pri rokovaní vlády. Aj napriek tomu, že v posledných týždňoch je mimoriadne náročné, aby koalícia našla kompromis, tentokrát novinka prešla bez najväčších problémov.

Milan Krajniak na sociálnej sieti pred pár hodinami oznámil, že bol na vláde schválený návrh na zavedenie platenej otcovskej dovolenky. Prerokovať ho musí ešte parlament, no momentálne nikto z koaličných partnerov neoznámil žiadnu kritiku k predstavenému návrhu z dielne ministerstva práce.

Otcovia si tak budú môcť vybrať 14-dňovú dovolenku v prvých šiestich týždňoch po narodení dieťaťa. Otcovskú dovolenku nebude hradiť zamestnávateľ, ale sociálna poisťovňa prostredníctvom nemocenského poistenia. ,,To znamená, že budú môcť dva týždne pomáhať mamičke starať sa o prírastok do rodiny a pomôcť nastaviť sa na novú situáciu,“ vysvetlil člen strany Sme rodina.

Krajniak je presvedčený, že ide o výrazný krok pri podpore rodín a novopečená mamička tak bude mať aspoň na istý čas podporu svojho partnera vo chvíľach, keď to bude najviac potrebovať. ,,Prinášame pomoc, ktorá tu nikdy doteraz nebola, lebo naše rodiny si to zaslúžia,“ dodal šéf rezortu práce.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Milan Krajniak