Minister obrany Jaroslav Naď ako aj minister zahraničných vecí Korčok sa v stredu po rokovaní vlády postavili pred verejnosť s výsledkami. Naša vláda napokon odobrila obrannú dohodu s USA, ktorá bude platiť na najbližších desať rokov. Naď priblížil detaily.

Vláda na stredajšom rokovaní schválila obrannú dohodu, ktorú Slovensko uzatvorilo s USA. Dohoda ešte musí byť odobrená Národnou radou a ratifikovaná prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Pred rokovaním schválila dohodu aj Bezpečnostná rada SR.

Dokument bude platiť na obdobie desať rokov, pričom umožní americkým ozbrojeným silám využívať vojenské letiská Kuchyňa, Sliač, alebo iné zariadenia a priestory na cvičenia, tranzit, skladovanie, ubytovanie personálu či manévre.

Hoci táto informácia znepokojuje Roberta Fica aj časť verejnosti, Jaroslav Naď na tlačovej besede ubezpečil, že táto medzinárodná spolupráca už roky funguje, a teda sa nejedná  v praxi o žiadnu novinku. Taktiež zdôraznil, že na vojenských letiskách nie je možné použitie jadrových zbraní či iné ohrozenie, keďže takáto technika je na našom území zakázaná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/HNtelevízia