Je to pár týždňov, čo ministerstvo zdravotníctva skutočne uvažovalo nad vakcináciou proti koronavírusu, ktorá by bola povinná. Dôvodom sú predovšetkým prognózy odborníkov, ktorí predpokladajú, že tretia vlna udrie na jeseň v plnej sile. Otázka povinného očkovania je tak opäť na stole!

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský vyjadril nespokojnosť s tempom očkovania na Slovensku. Aj to je jedným z dôvodov, prečo sa vrátil k scenáru, kedy by bola vakcinácia povinná. ,,Stále to je v hre. Situácia sa nejak vyvíja. Zaočkovanosť u nás, bohužiaľ, nie je dobrá. Pokiaľ chceme, aby základné atribúty štátu fungovali- zdravotníctvo, školstvo, tak sa musíme nad touto otázkou zamýšľať,“ uviedol na tlačovej konferencií.

Podľa štatistík rezortu zdravotníctva absolvovalo vakcináciu 76 % zdravotníkov a 66 % pracovníkov v školách. Údaje o zaočkovanosti policajtov, hasičov či vojakov však neexistujú. Povinne zaočkovaní sú vojaci vyslaní na zahraničné misie, keďže vakcináciu žiadajú krajiny, do ktorých cestujú.

Povinné očkovania by sa však nemali týkať všetkých Slovákov, ale ľudí pracujúcich v kritickej infraštruktúre. Na našom území je zaočkovaných viac ako 2 300 000 občanov, čo nestačí na dosiahnutie kolektívnej imunity. Lengvarský je rozhodnutý otvoriť túto tému aj na vláde.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, depositphotos.com