Na stále prebiehajúcom prestížnom svetovom pohári v hokeji síce Česko zdolalo sklamané USA, no napriek tomu však kritické hlasy na českú reprezentáciu, resp. jej budúcnosť nejdú len zo zahraničia, ale najmä z domácich kruhov.

[sociallocker]“Hrali sme dobre a hanbu sme si neurobili, no o štyri roky to môže byť iné,” zneli hlasy z českého tábora. Česi totižto cítia, že napriek tomu, že aj v mládežníckych kategóriách stále patria k najlepším, na úplný vrchol to nestačí. “Naši hráči budú mať o štyri roky všetci logicky o štyri roky viac. Niektorí už nebudú hrať, iní stratia formu a náhrada sa bude hľadať ťažko. Kľudne sa môže stať, že o štyri roky si vlastný tím, ktorý by mohol konkurovať špičke, nebudeme môcť dovoliť postaviť,” slová, ktoré sú smutné, no žiaľ vystihujú realitu.

My o tom vieme svoje, veď ako Slovensko sme mali v minulosti na SP zastúpenie, teraz sme len súčasťou výberu Európy, v ktorom máme šesť hráčov.

Česi však v Slovensku vidia alternatívu. “Stále sme si blízki a máme rovnaký problém ako Slovensko. Oni sú na tom dokonca zrejme ešte horšie, no spolu môžeme postaviť o štyri roky na SP kvalitný tím.”

Česi majú pravdu, my by sme naozaj len ťažko vyhrali čo i len jeden zápas a s budúcnosťou to naozaj nevyzerá dobre. Špička sa nám totiž vzďaľuje.

[poll id=”40″]

Zdroj: sport.tn.nova.cz | Foto: sportsnet.ca
[/sociallocker]