Smrť iba 3-ročného Sebastiána šokovala svojho času celé Slovensko, keďže rodičia boli presvedčení, že lekári zlyhali na plnej čiare. Prípadom sa začal zaoberať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou i prokuratúra. Po dlhých rokoch súdnych procesov napokon došlo k rozsudku.

Sebinko, ako ho volali jeho rodičia, bol koncom januára 2017 hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Nitre pre zvýšenú hladinu cukru. Po pár dňoch sa však jeho zdravotný stav výrazne zhoršil a napokon náhle zomrel v dôsledku ťažkého opuchu mozgu. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zistil niekoľko pochybení a uvedená nemocnica musela zaplatiť pokutu v hodnote 8 500 eur.

Prokuratúra taktiež obžalovala dve lekárky (Silvia L., Silvia M.) a dve zdravotné sestry (Marianna H., Ingrid S.). Po viac ako piatich rokoch konečne došlo v týchto dňoch k rozsudku. Sudca ich uznal vinnými zo smrti 3-ročného chlapčeka, pričom rozhodol o podmienečnom odňatí slobody na dva roky. Súd im zároveň výkon podmienil trojročnou skúšobnou dobou.

Obžalované nemôžu vykonávať prácu v tomto obore po dobu piatich rokov. Lekárky i zdravotné sestry dokonca vyhlásili, že sú nevinné a podajú odvolanie. Aj napriek všetkému sa mama zosnulého anjelika v súdnej sieni rozplakala a pocítila úľavu. Je si vedomá, že život jej synčekovi to nevráti, no je vďačná, že sa podarila dokázať vina ľuďom, ktorí spôsobili smrť jej dieťaťu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: mynitra.sme.sk  |  Foto: FB/Spravodlivosť pre Sebinka.Justice for Sebinko