Maroš Šefčovič a neúspešný kandidát na prezidenta Štefan Harabin sa po výsledkoch prezidentských volieb búria. Obidva tímy sa dokonca po víťazstve Zuzany Čaputovej odhodlali k radikálnemu kroku!

Prvé kolo prezidentských volieb skončilo jednoznačným víťazstvom Zuzany Čaputovej, ktorá získala 40,49 % hlasov. Tá sa do druhého kola prebojovala spolu s Marošom Ševčovičom, s ktorým opäť zabojujú o voličské hlasy Slovákov.

Krátko po skončení prvého kola volieb sa ozvali viacerí kandidáti na prezidenta, ktorí napadli titulnú stranu denníka Sme. Na nej sa totiž objavil vzorový volebný lístok, na ktorom boli uvedené mená kandidátov s nesprávnymi číslami. K posunu čísiel došlo pritom po odstúpení dvoch kandidátov. Harabin aj Šefčovič sú však presvedčení, že išlo zo strany tohoto média o zámerný ťah.

Obidvaja kandidáti sa na nezrovnalosť posťažovali na svojich facebookových profiloch, no okrem toho sa rozhodli podať sťažnosť na Ústrednú volebnú komisiu. Šefčovič podal sťažnosť sám, kým v Harabinovom tíme sa na tento krok podujal Marián Tkáč ako predstaviteľ Petičného výboru Harabin na hrad. Obaja kandidáti ale stihli svojich voličov upozorniť na správne číslo ešte v deň volieb.

Denník Sme sa za chybu ospravedlnil na facebookovom profile. Mnohí Slováci sa krátko na to ohradili so slovami, že išlo len o vzorový volebný lístok v denníku. Ďalší sa tejto kritike doslova vysmiali s tým, že volič si na reálnom volebnom lístku svojho kandidáta našiel podľa mena, nie čísla. Momentálne sa čaká na výsledok kontroly Ústrednej volebnej komisie. Počas volieb šokoval aj prípad z Petržalky, kedy sa vo volebnej komsii objavil Kočnerov človek, ktorého nominoval Marian Kotleba ĽSNS).

Vzorový hlasovací lístok s prehodeným poradím kandidátov

Slováci sú ale presvedčení, že voliči si dokázali nájsť meno svojho kandidáta

Zdroj: Facebook, pravda.sk, napalete.skFoto: Facebook, TV Markíza