Šéfka ŠÚKL Zuzana Baťová po 10 rokoch skončila: Nahradí ju…!

Dátum:

Na pozícií riaditeľa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv došlo k radikálnej zmene, keďže Zuzana Baťová po 10 rokoch končí. Je to iba pár hodín, čo si do jej kresla zasadol nový riaditeľ, ktorého cieľom je robiť správne rozhodnutia.

Zuzana Baťová zo začiatku viedla sekciu vedeckých a regulačných procesov registrácie liekov v ŠÚKL-u, no v roku 2016 bola ako prvá žena vymenovaná za riaditeľku a generálnu tajomníčku služobného úradu. Po 10 rokoch práce v ústave však oficiálne skončila, pričom sa významnej pozície vzdala na vlastnú žiadosť.

Dnes už bývalá riaditeľka sa rozhodla pár slov venovať aj svojim dlhoročným kolegom. „Chcem sa poďakovať kolegom, ako aj širokému okruhu partnerov za dlhé roky spolupráce. Som presvedčená, že novému riaditeľovi odovzdávam vedenie dobre fungujúcej štátnej inštitúcie,“ uvádza sa na oficiálnej stránke ústavu. Na jej miesto už nastúpil Peter Potúček s množstvom skúsenosti v tomto obore.

Zuzana Baťová sa dostala do povedomia verejnosti kvôli konfliktu s Igorom Matovičom, ktorý bol osobne na košickom letisku, keď dorazilo 200-tisíc kusov vakcín Sputnik V. Očkovacie látky boli následne presunuté na kontrolu ŠÚKL-u. Ústav napokon konštatoval, že ruský výrobca nedodal potrebnú dokumentáciu, v dôsledku čoho nebolo povolené očkovanie touto vakcínou. Minister financií sa s týmto rozhodnutím nedokázal zmieriť a nešetril kritikou na adresu šéfky ústavu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: FB/ŠÚKL, YT/Bratislavské noviny

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...