Známej americkej speváčke nie je cudzia ani charita a bez problémov je ochotná podporiť dobrú vec. Tentokrát sa rozhodla venovať štedrý obnos peňazí na výskum, ktorý môže zmeniť aj jej život. 

Selena Gomez je idolom mnohých dievčat, úspešnou umelkyňou a celý svet jej leží pri nohách. Jej život je však poznačený aj nepríjemným ochorením, ktorého sa nikdy nezbaví. Speváčke totižto pred pár rokmi diagnostikovali lupus, čo je autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje kĺby, kosti či vnútorné orgány a tak je jej život často v ohrození. Okrem toho, táto choroba pôsobí aj na psychickú oblasť, čo sa môže prejaviť v podobe depresií, úzkostí či panickými záchvatmi. Selena už podstúpila aj chemoterapiu a minulý rok dokonca musela prerušiť aj svoje veľké turné, aby mohla nastúpiť na liečenie neďaleko Nashvillu.

Po veľkolepom návrate sa interpretka pustila opäť do práce a nezanevrela ani na pomoc ľuďom. Selena sa rozhodla finančne podporiť univerzitu v Južnej Karolíne a zároveň založila svoj vlastný fond, ktorý sa má zamerať na skúmanie vedľajších komplikácií tohto ochorenia. Výskumníci a samotná svetová hviezda dúfajú, že táto štúdia pomôže ľuďom po celom svete, ktorí majú rovnaký osud ako hudobníčka, aby mohli žiť plnohodnotný život aj s lupusom.

Foto: Instagram | Zdroj: People.com