Tragédia sa stala minulý rok v auguste a s pochopiteľných dôvodov sa senátorova rodina nechcela vyjadrovať k incidentu. No nastal zvrat a rodina sa rozhodla prehovoriť s cieľom upozorniť na nebezpečenstvo, ktoré si ľudia neuvedomujú.

Kansaský senátor Scott Schwab prišiel o syna počas rodinného výletu vo vodnom parku. Jeho synovia Caleb (†10) a Nathan (12) túžili ísť na najvyšší a najrýchlejší tobogán V USA. Jeho výška je viac ako 51 metrov, čo odpovedá 17 poschodiam. ,,Keď odchádzali, povedal som “bratia držia spolu” a on mi odpovedal: ,,Ja viem, tati,“ takto zneli posledné slová Caleba, ktoré adresoval otcovi.

Po tobogáne sa záujemcovia spúšťajú na člne rýchlosťou, ktorá presahuje aj 100 kilometrov za hodinu. Počas jazdy na tobogáne, čln chlapcov vyletel z dráhy vo veľkej rýchlosti a narazil do ochranného pletiva. Caleb však z raftu vypadol a záchranná sieť mu odrezala hlavu. Senátorova manželka Michelle začula hrozivý krik svojho syna Nathana, ktorý celú tragédiu videl a rozbehla sa za ním. Jeden z pracovníkov sa dostal ku chlapcovi ako prvý, no bránil rodičom, aby išli bližšie. ,,Nie, verte mi, že nechcete ísť bližšie,“ vysvetlil im neznámy muž.

Tragédia neskutočne zasiahla celú rodinu a ich spomienky na rodinný výlet sú trpké a plné sĺz. Senátor po synovej smrti skonštatoval, že ich šesť prišlo do parku a päť sa ich vrátilo. Priznal, že si cestu domov absolútne nepamätá a stále sa mu to nechce veriť.

Senátor a jeho syn Caleb

Zdroj: usmagazine.com  |  Foto: facebook.com