Drvivá väčšina Slovákov sa domnievala, že koniec pandémie koronavírusu im pomôže zlepšiť ich finančnú situáciu, no prišla tvrdá rana v podobe zdražovania energií, potravín i pohonných hmôt. Riešením má byť protiinflačný balíček, ktorého autorom je samotný minister financií. Je viac ako zrejmé, že jeho straníci ho podporujú v kontroverzných nápadoch!

Balík pomoci má vyriešiť vážne finančné problémy tisícok slovenských rodín. Aspoň takúto ideu má Igor Matovič, ktorý svoj návrh ,,pretlačil“ aj parlamentom. Okamžite sa zdvihla vlna tvrdej kritiky, keďže financovanie daňového bonusu, či tzv. krúžkového, úzko súvisí s mestami i obcami, ktoré prídu o milióny eur. Mnohí odborníci upozorňujú, že nejde o žiadne systémové riešenie a Peter Pellegrini bol z návrhu ministra financií viac ako rozčúlený.

Podľa jeho slov vláda nedala dôchodcom absolútne nič, aby im pomohla v ťažkých časoch. Na tlačovej konferencií upozornil, že ide o ,,pomoc“ v hodnote miliardy eur, ktorá inflačné rozdiely ešte viac prehlbuje, v dôsledku čoho si mnohé deti nebudú môcť dovoliť finančne pomáhať svojim rodičom- dôchodcom. Je totiž všeobecné známe, že rodiny nahrádzajú štát a poskytujú seniorom peniaze na pokrytie nákladov za lieky či ubytovanie.

Poslanec Peter Kremský však prišiel s bizarnou radou, ktorá má vyriešiť pokrytie nákladov na bývanie. ,,Ak žije jeden človek sám v 6-izbovom dome a kúri v ňom, je to ekonomický nezmysel,“ vyhlásil člen strany OĽaNO pre aktuality.sk. Podľa vyjadrení predsedu Hospodárskeho výboru NR SR sa majú inšpirovať dejinami, keď starí ľudia fungovali vo svojich rodinách vo viacgeneračnom dome alebo s pomocou susedov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, aktuality.sk  |  Foto: YT/Aktuality.sk