V polovici januára odvysielala RTVS časť satirického seriálu Pumpa, v ktorej rozoberali známi herci citlivú tému prípadu Milana Lučanského. Na obrazovke sa objavila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, no po krátkej pasáži sa ozvalo množstvo rozhorčených divákov. 

Napokon sa rozhodlo vedenie RTVS divákom a verejnosti ospravedlniť so slovami, že nebolo cieľom relácie dehonestovať akúkoľvek osobu. Po tom, ako však rada RTVS dostala približne 30 podnetov, na poslednom zasadnutí zhodnotili situáciu spolu s riaditeľom Rezníkom. Relácia Pumpa ostane aj naďalej zaradená v programovej štruktúre, no pôjde do útlmového režimu a podľa Denníka N sa bude venovať viac spoločenským témam ako očkovanie.

Zároveň plánuje Rezník finančné tresty pre pracovníkov relácie: „Voči zodpovedným pracovníkom, ktorí spôsobili tento stav, vyvodím pracovnoprávne dôsledky maximálnou možnou zrážkou z ich mzdy na trojmesačné časové obdobie,“ uviedol po tom, čo etická komisia RTVS zhodnotila, že téma smrti je citlivá a relácia prekročila mieru.

Programový riaditeľ RTVS Anton Šulík nesúhlasil s finančným postihom podriadených a chcel prevziať zodpovednosť len na svoje plecia: „Nemyslím si, že je najšťastnejším riešením dávať pociťovať akékoľvek sankcie mladému dramaturgovi,“ uviedol s tým, že nechce obmedzovať jeho budúce vyhodnotenia situácie. Televízia navyše do relácie Pumpa prizve ďalšieho dramaturga, ktorý bude mať väčší odstup a bude tak dohliadať na prípravu ďalších častí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Seriál Pumpa