Na obrazovkách televízie JOJ sa objavila premiéra nového seriálu s názvom Záchranári. Malo ísť o skutočné prípady, kde majú zdravotníci pomáhať ľudom s ich zdravotnými problémami. Kritika divákov však na seba nenechala dlho čakať. Čo je však horšie, zareagovali aj samotní profesionáli, ktorí poriadne hromžia.

Prvým prekvapením v novom seriáli bolo zloženie záchranárov, keďže išlo o známych hercov, dokonca jednu z postáv dostal aj moderátor rannej show rádia Vlna, Martin Chynoraský. Diváci si však mysleli, že pôjde o skutočných odborníkov.

Ďalším kameňom úrazu boli zásahy zdravotníkov, ktoré nemali nič spoločné s realitou. Po pár minútach sledovania hercov sa skutoční profesionáli iba chytali za hlavu. ,,Znevažujú našu prácu. Ak by sme konali tak ako oni, tak stovky ľudí príde o život. Je hanba, že toto vysielajú a tlačia ľuďom do hlavy bludy,“ napísal na sociálnej sieti jeden zo záchranárov, ktorý sa tejto práci venuje dlhé roky. Postupne sa pridávali jeho kolegovia, ktorí boli rovnako pobúrení ako on.

Reakcie záchranárov

Upútavka k seriálu Záchranári

 

Zdroj: Facebook/Záchranári záchranárovi |  Foto: Facebook, YouTube  |  Video: YouTube