Hovorí sa, že bez práce nie sú koláče. V tomto prípade to však zrejme neplatí. Joaquín García, španielsky úradník, dostal pokutu 27 000€ za to, že najmenej šesť rokov nechodil do práce. Najbizarnejšie na tom všetkom je, že si to nikto nevšimol.

[sociallocker]

Paradoxné zistenie

Tento kuriózny prípad sa odohral v meste Cádiz, v Španielsku. Obvinený mal pracovať v Aguas de Cádiz a jeho ročný plat sa v roku 1990 vyšplhal až na 37 000€. Joaquin Garcia, ktorého úlohou bolo dohliadať na stavbu čistiarne odpadových vôd, od roku 2004 nechodil do práce. V roku 2010 sa prípad dostal pred súd, ktorý vo štvrtok rozhodol v prospech úradu a mužovi uložil povinnosť zaplatiť pokutu 27-tisíc eur, píše portál hn.hnonline.sk. Kolegovia si absenciu tohto “zamestnanca” všimli až v momente, kedy mal byť ocenený za dlhodobú, 20 ročnú službu! Trochu paradoxné, nie?

Do práce vraj chodil…

Obvinený sa bránil slovami, že do práce vraj chodil, ale nebolo tam čo robiť. Na otázku, prečo tento stav nenahlásil vedeniu odpovedal, že musel podporovať rodinu a bál sa, že nájsť si novú prácu by bolo zložité, informuje The Independet. Jeden zo svedkov uviedol, že Garciu nevidel celé roky, a to aj napriek tomu, že ich kancelárie boli oproti sebe. V súčasnej dobe je 69-ročný Garcia na dôchodku.

Zdroj: hn.hnonline.sk, The Independent Foto: pixabay.com [/sociallocker]