Niektorými slovenskými médiami sa v týchto dňoch začalo šíriť video, v ktorom americká vrchná sestra po podaní Covid vakcíny omdlie priamo pred kamerami. Samotná žena však vyvrátila konšpirácie, ktoré začali kolovať medzi verejnosťou.

Pred pár dňami zverejnili americké médiá video, v ktorom sa vrchná sestra Tiffany Dover z nemocnice v Tennessee postaví pred novinárov krátko po očkovaní vakcínou proti Covid. Počas toho, ako uvádza detaily ohľadne novej vakcíny Pfizer a BioNTech, ktorou sa bude očkovať aj na Slovensku v štyroch vlnách, jej však príde nevoľno a omdlie priamo pred kamerami.

Video nabralo na popularite aj na niektorých známych slovenských weboch, ktoré pripísali omdletie ženy novej Covid vakcíne. Tiffany sa pritom napokon pred kamery vrátila a podľa USAToday uviedla veci na pravú mieru. V jej prípade ide o tzv. vazovagálnu synkopu, teda reakciu na injekciu všeobecne, pričom dodala, že za posledných šesť týždňov omdlela asi 6-krát a ide u nej o relatívne bežný jav.

Doktor Jesse Trucker pritom poznamenal, že takáto reakcia sa môže objaviť po akejkoľvek podanej injekcií či vakcíne. Vedci však zároveň upozorňujú, že po podaní Covid vakcíny môže v zriedkavých prípadoch dôjsť aj k výskytu nežiadúcich účinkov, a práve preto majú pacienti po jej podaní počkať 30 minút v čakárni. Očkovanie už pritom absolvoval aj jeden Slovák, ktorý mal na to tri dôvody.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: usatoday.com │ Foto: YouTube/Clayton Craddock, Unsplash