Blanka (21) a Dominika (14) sú dve mladé ženy, ktoré si toho za posledné obdobie vytrpeli viac než dosť. Po strate milovaných rodičov ich opustili i starí rodičia, pričom babičku odprevadili na večný odpočinok len uplynulý týždeň.

Kým mnohí Slováci sa v týchto dňoch tešia na príchod Vianoc, Bianka (21) a Dominika (14) bojujú nielen s existenčnými problémami, ale najmä veľkým smútkom. Ako uvádza portál Nový Čas, dievčatá prišli v priebehu jediného roka o mamičku i otecka, ktorí podľahli zákernej rakovine, pričom krátko nato dostal ich dedko infarkt.

Rodina sa v tom čase zomkla ešte viac a siroty si vzala do starostlivosti babička Magdaléna († 65). „Nám zomrela najskôr vo februári 2016 mamina Judita († 42), mala rakovinu. Po jej smrti ochorel aj tatino Vojtech († 45), tiež na rakovinu. Odišiel v júli 2017. Bolo to hrozné, ale boli tu ešte starí rodičia, babka sa veľmi opierala o dedka, a tak si hovorila, že nejako to len zvládneme,“ uviedla pre denník staršia zo sestier.

Aby tých rán od osudu nebolo málo, tri mesiace po smrti otca naposledy vydýchol i dedko dievčat, ktorý dostal infarkt. Užialená rodina tak žila výhradne z dôchodku babky, pričom Bianka išla namiesto vysokej školy robiť predavačku do potravín. Trpké pokračovanie príbehu prišlo začiatkom decembra, kedy začala užialená žena pociťovať problémy s dýchaním a bolesti nôh. 3. decembra napokon skonala v sanitke, pričom správa hovorí o trombóze v žilách, z ktorej dostala embóliu pľúc. “My si však myslíme, že svoje zohralo aj to, ako sa veľmi trápila. Ona jednoducho umrela od žiaľu,“ hovorí Bianka.

Kým iné dievčatá vo veku sestier v týchto dňoch očakávajú príchod najkrajších sviatkov v roku, ony bojujú s existenčnými problémami. Z platu predavačky vo výške 600 eur totiž musia platiť dom a režijné náklady vo výške 250 €, Bianka bola nútená vziať si úver, ktorý taktiež spláca po 250 €, pričom na stravu a život im ostáva 100 €, čo sú v priemer 3 eurá na deň pre dve osoby. „Nebudeme sa poddávať, jednoducho sme tu, máme jedna druhú a chceme žiť. Stalo sa, čo sa stalo, to už späť nezoberieme, ani nevrátime. Teraz musíme v prvom rade vybaviť zverenie Dominiky mne do opatrovníctva, bez toho nám neprídu ani nijaké peniaze. Babke sme urobili pohreb, je to síce náročné, ale žijeme. To je hlavné,“ dodáva pre Nový Čas odhodlane Blanka.

Zdroj: Čas.sk