Aktuálne čísla na Slovensku klesajú a sľubované uvoľňovanie prišlo do platnosti v pondelok, 19. apríla. Potom, ako sa krajina ako celok presunula v Covid automate do III. stupňa varovania, a teda bordovej farby, sa národ v istej miere nadýchol vytúženej slobody.

Slováci sa dočkali a prišlo uvoľňovanie. Eduard Heger pochválil ľudí a poďakoval sa za ich zodpovednosť, ktorá priniesla svoje ovocie. Od pondelka (19. apríla) sa podľa Covid automatu spustilo mierne oslobodenie a viaceré prevádzky dostali povolenie otvoriť svoje brány.

Nákupy v maloobchodných predajniach, prítomnosť na bohoslužbe aj deti v školských laviciach prispeli k spokojnosti občanov, ktorí v pondelok využili, čo sa dalo. Premiér Eduard Heger neváhal a pri prvej príležitosti zmenil účes v kaderníctve a Richard Sulík už rozbieha otváranie terás, aj keď Úrad verejného zdravotníctva má na vec rozdielny názor. Na profile stránky Nekŕmte nás odpadom boli uverejnené fotografie, ktoré odrážajú skutočnosť dnešných dní. No uznajte…

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom | Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom