1. septembra porodila tretieho syna Jakuba a šiesteho už sedela v rokovacej sále Národnej rady. Andrej Danko prinútil Luciu Ďuriš Nicholsonovú viesť schôdzu v parlamente iba šesť dní po akútnej sekcií!

[sociallocker]Úbohé! Andrej Danko si opäť nekládol voči ženám v parlamente servítku pred ústa a Lucií Nicholsonovej dal pocítiť svoju veľkú moc. Predseda parlamentu sa mal podpredsedníčke vyhrážať odvolaním z funkcie, ak si nebude plniť svoje politické povinnosti bezprostredne po pôrode svojho tretieho syna. Poburujúce správanie voči ženám zakončil pomyselným zlatým klincom, kedy čerstvej mamičke zaslal prvého septembra otvorený list, obsahujúci blahoželanie a zároveň aj rozpis služieb, ktorý obsahoval vedenie schôdze v utorok od 18 do 19. hod. Danko má evidentne úctu k ženám i materstvu, veď to nie je po prvýkrát, čo sa  v parlamente navážal do nežnejšieho pohlavia.

Lucia Nicholsonová sa však nenechala zastrašiť a v utorok podvečer sa ukázala v parlamente ešte s popôrodnými bolesťami, no odhodlaním bojovať za všetky pracujúce matky, ktoré sú vo svojej práci šikanované. Rozhodnutie podpredsedníčky nastúpiť na schôdzu však rozdelilo Slovensko na dve strany. Aby však politička uviedla svoj postoj na správnu mieru, na sociálnej sieti sa objavil veľavravný odkaz pre všetkých neprajníkov: ,,Teraz dostávam veľa takýchto komentov, takých čo súdia a odsudzujú bez toho, aby vedeli. Takých, čo majú pocit, že musia chrániť môjho syna. Nemám energiu odpovedať všetkým, tak to urobím naraz. Naozaj si všetci myslíte, že ma baví 5 dní po pôrode s niťou na bruchu navliecť sa do šiat, ktoré sú mi malé a ísť šaškovať do parlamentu? Že ma baví odísť od môjho syna a vymeniť pohľad naňho za pohľad na ľudí, ktorých by som najradšej vytesnila nie na šestonedelie, ale navždy? Naozaj si myslíte, že by som niečo také urobila, aby som dokázala niečo sama sebe? Ak áno, ani nečítajte ďalej. Minulý týždeň sa mi tí, ktorí sa tvária na gentlemanov na čele s A. Dankom vyhrážali, že ak nebudem plniť svoje povinnosti bezprostredne po pôrode, dajú ma odvolať a vymeniť. Potom mi naplánovali služby v parlamente od dnešného dňa. Keď to písali, boli presvedčení, že zlyhám.

lucia 2

Mala som im dať zámienku? Tu vôbec nejde o mňa, predsa. Tam vonku sú tisíce žien, ktoré sú matkami a pracujú, len sa o nich nepíše. A narážajú na rovnakých nadriadených ako sú tí moji – na takých, ktorí sú presvedčení, že sú len dva typy žien – tie s dlhými nohami na reprezentovanie a tie s reťazou v kuchyni. A urobia čokoľvek, aby tým ostatným dokázali, že zlyhajú, že jednoducho nie sú dosť dobré na to, aby vedeli skĺbiť rodinný a pracovný život. A tak som si povedala, že nie kvôli sebe, ale kvôli nám všetkým, im nedám zámienku, že to dám, aby videli oni aj im podobní tam vonku, že sa mýlia, že sme v 21. storočí a ženy majú mať možnosť voľby a ostatní by to mali rešpektovať. Môjho syna nemusí nikto chrániť a už vôbec nie nejakí alfasamci, ktorí len hrajú svoje trápne etudy na to, že sú skvelí otcovia. Vychovala som dve úžasné deti a vychovám aj to tretie a urobím tak aj vďaka tomu, že doma mám niekoho, kto je skutočný otec. A taký chráni predovšetkým svoje vlastné deti a nie deti niekoho iného, ako sa vám snažia nahovoriť páni Andrej Danko a Andrej Hrnčiar. Hanba vám, páni, a odporúčam vám, aby ste si meno môjho syna ani len nebrali do svojich úst.”

Každá strana má síce dve mince, no stále to vnímate rovnako?

Zdroj/Foto: Facebook
[/sociallocker]