Silné slová Matoviča: Takto sa cíti po odstúpení z postu premiéra!

Dátum:

Mimoriadna politická kríza našla svoje rozuzlenie po mesiaci slovných prestreliek a určovania podmienok. Rekonštrukcia vlády zanechala šesť prázdnych ministerských kresiel a na tlačovej konferencií v neďeľu podvečer bol oznámený aj verdikt tej najvyššej stoličky, a to premiérskej!

Igor Matovič sa postavil pred médiá v neďeľu (28. marca), aby oznámil verdikt, na ktorom sa dohodol s Eduardom Hegerom, stranami Sme rodina a Za ľudí. Heger by mal prevziať jeho funkciu a premiér, naopak, rezort financií. Či rozhodnutie podporí aj strana SaS bude známe už dnes, pričom následne bude potrebné už len prijatie prezidentkou Čaputovou.

Igor Matovič sa na tlačovej konferencií svojej funkcie vzdáva hrdinsky, na sociálnej sieti je s pocitmi o čosi otvorenejší: „V predvečer Veľkého týždňa, ktorý slávime ako symbol utrpenia, obety a odpustenia, som sa rozhodol urobiť gesto odpustenia voči ľuďom, ktorí v politike zažiadali môj odchod z postu predsedu vlády – rozhodol som sa stiahnuť personálne požiadavky voči našim koaličným partnerom. Vždy som sa riadil starozákonným pravidlom oko za oko, zub za zub. Dnes som nastavil druhé líce … a prezradím vám tajomstvo – bolo to sakra ťažké pri mojej bojovnej povahe. Slabosť? Nie, odpustenie a dobrý pocit,“ priznáva Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...