Ambulance and emergency equipment at a motor vehicle accident at night

Silvester 2018 sa okrem bujarých osláv nevyhol ani tragédiám, v dôsledku čoho prišiel o život jeden mladý muž a ďalší sa pri nehodách zranili. Kým zväčša úraduje v posledný deň v roku za volantom alkohol, tentokrát šlo o celkom iný prípad.

Galantskí policajti o 03.35 ráno dokumentovali dopravnú nehodu, pri ktorej osobné auto Opel Insignia zrazilo 22-ročného chodca z Pustých Uľán. Mladý muž sa pohyboval po ceste medzi Galantou a Sládkovičovom bez reflexných prvkov. Chodec utrpel vážne zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice, pričom 27-ročnému vodičovi nebolo zistené požitie alkoholu.

Okolo 05.00 následne zasahovali dunajskostredskí policajti pri nehode auta Fabia Combi. Jej 52-ročný vodič zišiel medzi obcami Báč a Baltná na Ostrove (okr. DS) z nezistených príčin z cesty, kde narazil do stromu. Vodič bol zakliesnený v aute a utrpel ťažké zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahol. Na vylúčenie prítomnosti alkoholu mu bol odobratá krv.

Okolo 07.00 h došlo k tragickej dopravnej nehode pri obci Baloň v smere od Medveďova. Osobné auto Fiat Ducato, ktoré viedol 19-ročný vodič, zrazilo 20-ročného chodca. Ten sa pohyboval po strede cesty v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov. Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna.

Policia upozorňuje chodcov, že na ceste sú v tmavom oblečení za zníženej viditelnosti a bez reflexných prvkov neviditeľní. Malý reflexný prúžok na ruke môže zachrániť život. Vyzývame účastníkov cestnej premávky, aby sa v novom roku na cestách správali zodpovedne.

Zdroj: Polícia SR