Silvestrovská noc rozhodne nebola príjemná pre obyvateľov centra Nitry. Po polnoci tam totiž vypukol masívny požiar na streche administratívnej budovy. Následne sa však rozšíril aj do okolitých bytov, odkiaľ muselo byť evakuovaných približne päťdesiat obyvateľov. 

Ako informuje portál My Nitra, v Nitre mali na Silvestra hasiči plné ruky práce. Na drevenej streche administratívnej budovy v areáli Polygon malo dôjsť okolo pol druhej nadránom k požiaru. Oheň sa napokon rozšíril aj do okolitých bytov, foto >>> TU <<<.

Z nehnuteľností muselo byť napokon evakuovaných približne 50 ľudí, ktorí sa schovali do evakuačného autobusu, kým ďalší trávili Nový rok v čakárni autobusovej stanice. Podľa prvých informácií nebol nikto zranený. V centre mesta zasahovalo 20 kusov techniky so 40 hasičmi. Požiar spôsobil následne aj prepad jedného z podlaží.

Hasičom sa požiar podarilo zlikvidovať až ráno. Krajský šéf hasičského zboru Róbert Ambra uviedol, že za nešťastím môže stáť zábavná pyrotechnika. „Príčinu požiaru zatiaľ nemáme jasnú, aj keď – bol Silvester, takže sú nejaké indície,“ myslí si. Tejto možnosti nahrávajú aj slová svedkov, ktorí videli kohosi na mieste odpaľovať ohňostroj. Incident je však stále v štádiu vyšetrovania. Českí vedci pritom prišli pred pár dňami s analýzou pyrotechniky, ktorá môže škodiť ľudskému zdraviu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Televízia Markíza, FB/Aďka H.