Éterická speváčka Sima Martausová (31), ktorá je už povestná svojim pozitívnym prístupom k životu a nikdy nemiznúcim úsmevom na tvári, má nový singel. Skladba „Za život v hore“ je osobnou výpoveďou hudobníčky na niektoré druhy „luxusu“, pričom sa nevyhýba ani radosti z prírody a života v nej.

Nový singel Simony Martausovej nesie chvályhodnú myšlienku, že niekedy sa luxus ako luxus iba tvári a pritom môže škodiť. „K zloženiu piesne „Za život v hore“ ma inšpirovalo to, že som si uvedomila, že niektorý druh luxusu alebo pôžitkov môže síce vyzerať lákavo, ale v konečnom dôsledku niekomu ubližuje. Napríklad zvieratám, ktoré ten luxus akože majú priniesť. Možno ani nevieme, čo všetko si museli vytrpieť zvieratá, alebo aj iní ľudia pre to, aby si niekto z nás mohol dopriať niečo, čo ani ku šťastiu nepotrebuje,“ povedala na margo novej skladby speváčka. Jedným dychom však dodáva, že ide len o jej osobný názor.

Hudobníčka z Považskej Bystrice si však uvedomuje, že nielen vo svete, ale aj na Slovensku sú zoologické záhrady, ktoré robia užitočnú prácu. „Sú aj krásne ZOO, kde sa starajú o zvieratká, ktoré by inak neprežili, alebo o také, ktoré boli týrané v cirkusoch. Dokonca sú i také cirkusy, kde vedia zaujať bez toho, že by mali na reťaziach utrápeného medveďa. Časť klipu sme nakrúcali s dievčatami z Ladylicious a Pseudoart Creative v jednej príkladnej ZOO a druhú časť na Lomnickom štíte s chlapcami z MOOVI, ktorí mi točili takmer všetky predošlé klipy.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Maruška Jeňová, Michal Wurll | Video: YouTube