Sisa Lelkes Sklovska sa pred niekoľkými týždňami podrobila operácii bedrového kĺbu. Operácia si vyžiadala svoju daň a tak sa okrem francúzskych barlí musí speváčka spoľahnúť na pomoc inej, menej tradičnej lekárskej pomôcky.

Bolesti sprevádzajú speváčku už od roku 2014, v ktorom bola prvýkrát operovaná. Keďže trpí nekrózou, je bežné, že sa jej kĺby opotrebujú rýchlejšie, ako kĺby zdravých ľudí. Sisa musela kvôli sérii operácií vynechať už niekoľko predstavení na Novej scéne. Tento rok sa jej bolesti opäť vrátili, a tak musela prijať rázne rozhodnutie lekárov o výmene celého bedrového kĺbu. Zaujímavosťou je, že keďže bola speváčka po celý čas operácie pri vedomí, odreagovala sa veľmi zaujímavým spôsobom – spevom. Lekári tak zažili jedinečné vystúpenie opernej divy priamo na operačnej sále.

Sisa Sklovska po operácii
Sisa Sklovska sa po operácii musela na určitú dobu podrobiť lekárskemu dohľadu

Po operácii čakal speváčku niekoľkodňový pobyt v nemocnici, po ktorom sa mohla vrátiť domov. Následne sa musí zotavovať zo zákroku a najmä si musí dávať pozor, aby svoj nový kĺb nepoškodila. Lekári jej okrem francúzskych barlí a oddychu naordinovali špeciálne sedáky. Keďže si nemôže sadnúť v uhle menšom ako 90 stupňov, sedáky sú pre ňu jediným východiskom. Nosí si ich všade, dokonca aj na verejné podujatia. S nosením jej pomáha aj manžel, Juraj Lelkes. Speváčka bojuje proti bolesti pozitívnou náladou a za podporu sa fanúšikom už poďakovala aj na sociálnej sieti.

Sisa Sklovská na Facebooku

My sa, samozrejme, pridávame a želáme jej veľa optimizmu a skoré zotavenie!

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook