ŠK Slovan Bratislava oslávil predčasne šiesty ligový titul v rade, a to celkom zaslúžene. Nemal žiadneho reálneho súpera, neuškodila mu ani náročná sezóna v pohárovej Európe. I tak je vo veľkom mínuse.

Podľa Finstat boli za kalendárny rok v pluse len štyri kluby z najvyššej súťaže, najlepšie na tom bola, ako sme už písali, FC Spartak Trnava.

Slovan bol, naopak, v najväčšej strate, a to viac ako 6-miliónovej.

Zároveň však jeho celkové výnosy boli na úrovni presahujúcej 30 miliónov eur, zatiaľ čo zvyšných jedenásť klubov ich malo celkovo len cca 50-miliónové. Dá sa teda povedať, že z celkovo viac ako 80 miliónov eur, ktoré naše kluby “vygenerovali”, má Slovan viac ako 35-percentný podiel.

Ako je to teda možné? V Slovane sú totižto suverénne najvyššie platy, návštevy na domácich ligových zápasoch sú stále pod hranicou, aká by sa na suveréna súťaže očakávala a v mínuse ho má držať i skutočnosť, že nemá aktuálne správne nastavenú politiku týkajúcu sa predaja hráčov. Zatiaľ, čo trebárs v Žiline majú výbornú mládež a ročne dokážu predať viacero futbalistov za (na slovenské pomery) slušné peniaze, Slovan v podstate nepredáva.

Aktuálna analýza kádra nášho majstra je taká, že vlastne v nej nie je žiaden hráč, ktorý by mohol byť predaný za nejakú vyššiu sumu. Potenciál má mladík Marcelli, avšak zatiaľ sa nepresadil tak výrazne, aby zaňho niekto zaplatil povedzme aspoň 3-5 miliónov eur.

Či sa podarí belasým v najbližších rokoch správne nasmerovať politiku mladých hráčov, ostáva v túto chvíľu otázne.

Kmotrík po historickom titule: TOTO čaká Slovan behom leta!

Zdroj: Šport.Aktuality.sk | Foto: IG/skslovanbratislava