O škandál v športovom svete sa postarala naša bývalá tenistka, ktorá napokon skončila na Špecializovanom trestnom súde. Priznala sa totiž k športovej korupcii, za ktorú jej súd vymeral nekompromisný trest!

Poriadnym škandálom si zavarila niekdajšia slovenská tenistka Dagmar Bašková. Len 26-ročná športovkyňa si mala v marci 2017 počas tenisového turnaja Hammamet Open v Turecku nechať sľúbiť finančnú odmenu 1 500 eur za to, že ovplyvní výsledok svojho tenisového zápasu proti Talianke Camille Scalovej, s ktorou mala podľa inštrukcii prehrať v druhom sete 0:6.

Bývalá tenistka sa podľa informácii portálu Šport na súde priznala k športovej korupcii na Špecializovanom trestnom súde, uznala svoju vinu a prijala dohodu o vine a treste. Bašková v tom čase zápas naozaj prehrala a v daný deň ju Talianka porazila v dvoch setoch 3:6 a 0:6. Svoju odmenu vo výške 1 500 eur si vyzdvihla v hotovosti cez službu Moneygram v nákupnom centre Avion v Bratislave.

Súd uznal tenistku vinnou a udelil jej na základe dohody peňažnú odplatu vo výške 1 500 eur, ktoré musí Bašková zaplatiť. Ak by tak neurobila, hrozí jej ešte oveľa väčší trest a blonďavá športovkyňa by tak skončila na tri mesiace vo väzení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sport.aktuality.sk │ Foto: YouTube/Wimbledon, Facebook/Dagmara Baskova