Čínske mesto Wu-chan sa považuje za epicentrum nového typu koronavírusu, ktorý sa začal šíriť koncom minulého roka. V tom čase odborníci sledovali celý priebeh nákazy až do dnešného stavu, kedy COVID-19 porazili. Niečo tu však nesedí!

Čínska vláda uviedla, že doposiaľ sa koronavírusom nakazilo 82-tisíc ľudí, pričom mu podľahlo 3 322 obetí. Práve tieto čísla mnohých uznávaných lekárov či odborníkov zarazili. Ako je možné, že taká obrovská a zaľudnená krajina hlási menej nakazených pacientov a mŕtvych ako Taliansko (viac ako 10-tisíc obetí) či Španielsko (takmer 7-tisíc obetí)?!

Vysvetlenie je jednoduché! Čína zámerne zverejňovala klamlivé informácie o množstve pacientov a obetiach nákazy. Potvrdiť to mala správa amerických tajných služieb určená iba pre ,,vyvolených“ z Bieleho domu. Samotný Donald Trump pred médiami priznal, že záznamy, ktoré uvádza tretia najväčšia krajina sveta, sú nepresné.

Podľa Bieleho domu sú tak čísla nakazených pacientov i obetí v Číne 10-násobne vyššie. ,,Realita je taká, že keby Čína neklamala, mohli by sme byť v boji proti vírusu lepší,“ uviedol viceprezident Spojených štátov Mike Pence pre televíziu CNN.

Potvrdzuje to aj osud dvoch lekárov, ktorí ako prví upozorňovali na smrtiaci vírus, a zároveň varovali vládu, že sa môže nákaza šíriť z človeka na človeka. Doktor Li Wenliang (†34) napokon podľahol COVID-19, no liečil nakazených pacientov aj proti zákazu. Doktorka Ai Fen poskytla rozhovor, kde otvorene hovorila o nebezpečenstve, ktoré čaká krajinu. Od toho momentu sa po nej zľahla zem a doposiaľ je nezvestná.

Čínski lekári Li Wenliang a Ai Fen ako prví upozornili na hroziacu nákazu

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bloomberg.com, dailymail.co.uk, edition.cnn.com  |  Foto: Twitter