Známa slovenská firma, ktorá sa do povedomia dostala už aj v minulosti, má na krku ďalší škandál. Tentokrát musia desiatky Slovákov vrátiť svoje odmeny, ktoré im boli vyplatené. Dôvod vás šokuje!

Firma Volkswagen je opäť na pretrase potom, čo sa ozval jeden z jej bývalých zamestnancov. Ten totiž z najväčšej automobilky odišiel ešte vo februári 2019, no po mesiacoch mu prišiel od bývalého zamestnávateľa nepríjemný list: “Prišiel mi list od Volkswagenu, aby som im vrátil časť odmeny, aj keď tam už nepracujem,” uviedol naštvane pre Nový Čas so slovami, že sa má jednať o vrátenie viac ako 100 eur, foto >>> TU <<<.

Tento muž ale zďaleka nie je jediný, kto podobný list otvoril. Volkswagen totiž vyplatil za minulý rok zamestnancom odmeny navyše a teraz žiada ich vrátenie, a to aj od ľudí, ktorí už u nich nepracujú. Aktuálnym zamestnancom pritom odpočíta vzniknutý rozdiel až v nastávajúcom roku.

Automobilka na nepríjemnú situáciu zareagovala a uviedla svoje stanovisko: “Z dôvodu softvérovej chyby zúčtovania vyplatil Volkswagen Slovakia svojim zamestnancom (vrátane dnes už bývalých) vyššiu sumu, ako bola ich prislúchajúca odmena za hospodársky výsledok za rok 2018. Je nám ľúto vzniknutej situácie a opakovane sme sa za ňu dotknutým ospravedlnili,“ potvrdila hovorkyňa firmy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Protest zamestnancov VW v roku 2013

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/dugelomania