Polícia Slovenskej republiky upozorňuje verejnosť na škandalózny prípad, kedy musela zakročiť v prípade obťažovania maloletej osoby. Len 12-ročného tínedžera mal zneužívať dospelý muž, ktorý je momentálne obvinený a na základe rozhodnutia súdu stíhaný väzobne.

30-ročný Milan z Bratislavy bol v uplynulých hodinách vyšetrovateľom z Dunajskej Stredy obvinený zo zločinu se*uálneho zneužívania maloletej osoby. Na zverstvo mali upozorniť rodičia 12-ročného chlapca, ktorý sa im zveril po niekoľkých mesiacoch. Muž a dieťa sa mali zoznámiť náhodne a následne si začali telefonovať a vymieňať sms správy-

„Neskôr mal Milan na chlapca naliehať, núkal mu peniaze a snažil sa chlapca zmanipulovať. Za účelom vlastného se*uálneho uspokojovania žiadal od maloletého, aby sa pred ním vyprázdnil alebo mu dovolil ho obchytkávať na intímnych miestach,“ uviedla k prípadu vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Mária Linkešová. Vzhľadom na skutočnosť, že muž bol už v minulosti dvakrát odsúdený za majetkovú trestnú činnosť a k obťažovaniu chlapca sa priznal, momentálne je stíhaný väzobne.

Polícia v tejto súvislosti dôrazne upozorňuje na nasledovné odporúčania!

  • Naučte dieťa zdôveriť sa vám s akýmkoľvek problémom a buďte preňho stále oporou.
  • Upozornite dieťa, že nikto, dokonca ani učiteľ alebo blízky príbuzný nemá právo dotýkať sa ho spôsobom, pri ktorom sa cíti nepríjemne. Nech vie, že je v poriadku, ak povie nie, odíde a povie to dospelej osobe, ktorej dôveruje.
  • Nenúťte dieťa k bozkom ani objatiam, ak samo nechce, naučte ho udržať si svoju intímnu zónu.
  • Vysvetlite mu pravidlá styku s inými osobami, komunikáciu cez telefón a sociálne siete.
  • Pre všetky deti a mladých ľudí je k dispozícii napr. Linka detskej istoty 11611, na ktorú sa môžu obrátiť 24 hodín denne, a to s akýmkoľvek problémom, v krízovej situácii či vtedy, keď sa chce jednoducho porozprávať a nemá niekoho, kto by ho vypočul. Linka je určená prednostne pre deti, avšak môžu sa na ňu obrátiť i dospelí – rodičia, príbuzní, pedagógovia, zdravotníci a všetci, ktorým osud detí nie je ľahostajný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia