Počas sobotňajšej omše malo dôjsť v bratislavskom Kostole ducha svätého v časti Dúbravka k nevídanej udalosti. Podľa výpovedí očitých svedkov mal farár urobiť voličom Zuzany Čaputovej niečo nehorázne!

Sobotňajšia omša v bratislavskom Kostole ducha svätého v časti Dúbravka sa zmenila na poriadny škandál. Farár, ktorý omšu viedol, mal po čase prejsť ku politickej téme voľby nového prezidenta SR. Zuzana Čaputová bola pritom nedávno terčom slovných útokov skupinky protestujúcich, pričom musela zasahovať polícia.

Svojim veriacim mal kňaz začať ostro prehovárať do duše a údajne mal ovečkám vynadať za to, že nevolili Maroša Šefčoviča. Niektorí prítomní mali len krútiť hlavami a čosi si zašomrať popod nos. Keď započul protestné šomranie, vyzval týchto ľudí na odchod z kostola: “Tí, čo so mnou nesúhlasíte, choďte von, choďte domov, nemusíte tu ostať na omši!” zahlásil podľa očitého svedka, ktorý to potvrdil pre Nový Čas.

Ďalší farár z farského úradu v Dúbravke sa k veci odmietol vyjadriť so slovami, aby sa verejnosť obrátila na biskupský úrad. K incidentu sa vyjadril v diskusii aj ďalší očitý svedok: “Bolo to takto: farár náhle zmenil tému na politiku a SKUTOČNE vyčítal ľuďom, že nevolili Šefčoviča, jeho meno nahlas vyslovil. Meno Čaputovej síce nevyslovil, ale povedal, že tí, ktorí volili “tú ženu”, spáchali hriech. Keďže v druhom kole kandidovala len jedna žena, každému bolo, samozrejme, jasné, o koho ide. Keď sa ozval jeden pán s tým, že tieto témy do kostola nepatria, farár mu povedal, že komu sa nepáči, môže ísť preč. A tak sa niekoľko ľudí zbalilo a šlo preč. Pár ľudí okolo mňa ten prejav nakrúcalo na mobil, takže možno sa to dostane von a pravda sa ukáže,” napísal.

Čaputová získala podporu Bezáka, no farár v Dúbravke mal vyhostiť z kostola jej voličov

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook, Pixabay