Na košickom stredoškolskom internáte prepukol škandál. Mama jednej zo žiačok odhalila nechutné praktiky, ktoré musela jej dcéra absolvovať počas imatrikulačného večera. Po čudných aktivitách, ktoré odobrili aj pedagógovia, sa vrátila domov s plačom. Nedávno sa pritom ozvali rodičia deviatačky, ktorú zmlátili spolužiačky tak, že skončila v nemocnici. 

Škandál prepukol na stredoškolskom internáte v Košiciach. Na Považskej ulici sa deti vo veku 14 až 15 rokov ubytuvávajú už roky, no až teraz sa začalo nahlas hovoriť o čudných praktikách, ku ktorým má pravidelne dochádzať počas imatrikulácii. Pri pomyselnom prijímaní študentov medzi ich starších rovesníkov sa pritom dejú veci, ktoré hraničia s reláciami pre dospelých.

O nepríjemnom zistení sa rozhodla anonymne prehovoriť jedna z matiek, ktorá nechce byť menovaná: “Dcérka ešte ako prváčka prišla domov s plačom. Povedala, že vychovávateľka  zaradila do programu imatrikulácie hry a súťažné disciplíny, ktoré sa dievčaťu zdali ponižujúce a urážlivé. Keď namietala, že to robiť nechce, okríkla ju, aby nemudrovala,“ spomína na ťažký deň svojej dcéry pre Plusku.

Na imatrikulácii pritom dievčatá jedli jablká takmer z rozkroku chlapcov, kým tí striekali kondenzované mlieko do úst dievčat. Potom sa mali snažiť rozpučiť zadkom balón umiestnený v lone mladých mužov, foto >>> TU <<<. Matka po tomto zistení začala konať s tým, že podľa jej slov sa mali ohradiť aj ďalší rodičia. Aj keď upovedomila vedenie, aktivity pokračovali aj naďalej.

Vedenie internátu pritom uviedlo, že aktivity na imatrikuláciu navrhujú žiačky a schvaľujú ich samotní pedagógovia. Ak by sa však našiel jeden rodič, ktorý podá trestné oznámenie a potvrdí sa neprimeranosť zadaných úloh, vedenie vykoná opatrenia a do budúcna prehodnotí, či sa imatrikulácia vôbec bude konať.

Zdroj: kosice.korzar.sme.sk, pluska.sk │ Foto: YouTube/Michal Obšatník