Kočnerov „čarovný“ archív vyplavil opäť ďalší nechutný škandál. Na nahrávke, ktorú si Trnka zhotovil s pomocou Kočnera, sa podarilo odhaliť bývalého ministra financií a člena strany Smer – SD, ako si u vtedajšieho generálneho prokurátora vybavuje krytie v kauze Tipos.

Na verejnosť sa pred chvíľou dostal ďalší obrovský politický škandál. Ako je známe, Trnka si mal po technickej pomoci od Kočnera nainštalovať vo svojej kancelárií skrytú kameru v šperkovnici. Jeden z hovorov, ktoré si nahral, sa odohral podľa informácií DenníkaN medzi Trnkom a vtedajším ministrom financií zo strany Smer – SD, Jánom Počiatkom.

Ten sa po prepuknutí kauzy Tipos a firmy Lemikon prišiel za generálnym prokurátorom „poradiť“, ako celú záležitosť pred novinármi a verejnosťou upratať. Trištvrtehodinový pokec zrejme z januára 2009 odhalil, že Počiatek nechránil záujmy Slovenska a vyplatil schránkovej firme na Cypre 13 miliónov eur, hoci sa tomu dalo zabrániť, ak by podal mimoriadny opravný prostriedok. Namiesto toho sa však mal tajne dohodnúť, že im peniaze vyplatí a pred verejnosť sa postaví spolu s Trnkom s klamlivým vysvetlením. Napokon vystúpili pred kamerami a to, na čom sa dohodli, odkomunikovali.

To, že peniaze nemuseli byť Lemikonu nikdy vyplatené, potvrdil v auguste aj súd. Tipos sa ale o milióny dodnes súdi. Počiatek však vyriekol vetu, ktorá hovorí za všetko: „Vôbec nezáleží na tom, čo je pravda, ale čo povieš,“ vysvetlil Trnkovi. Počiatka sa po prevalení kauzy zastával aj Robert Fico: „Žiadny efektívny opravný prostriedok neexistoval,“ tvrdil vtedy. Voči tomuto prípadu sa v tom čase postavili viacerí opozičníci. Po zverejnení nahrávky na otázky nereagoval ani Trnka, ani Počiatek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Ján Počiatek si mal u bývalého generálneho prokurátora Trnku vybavovať krytie

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/Aktuality.sk, Televízia Markíza, Dennik N