Zdravotná starostlivosť na Slovensku robí vrásky na čele mnohým pacientom, ktorí si čoraz častejšie nedávajú servítku pred ústa a verejne hovoria o praktikách nielen v čakárňach u lekárov, ale aj priamo za dverami ordinácie. Tentokrát priliala olej do ohňa istá zdravotná sestra, ktorá mala vykonávať službu pod vplyvom alkoholu!

Polícia Slovenskej republiky informovala na svojich stránkach o nečakanom incidente, ktorý sa odohral uplynulý piatok v Moldave nad Bodvou. „Polícia prijala oznámenie o podozrení pacientov, že zdravotná sestra v Moldave nad Bodvou ordinuje v ambulancii pre deti a dorast pod vplyvom alkoholu. Policajná hliadka toto tvrdenie preverila a vykonaná dychová skúška jeho pravdivosť potvrdila. Službukonajúca zdravotná sestra v čase služby „nafúkala“ 1,23 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,56 promile,“ uvádza polícia.

Trestný čin mal byť preverený približne okolo obeda, pričom žena pod vplyvom alkoholu bola zadržaná a následne eskortovaná na policajné oddelenie. „Toho času sa podozrivá osoba nachádza v cele policajného zaistenia. Polícia v danej veci začala trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, vykonáva procesné úkony a zabezpečuje dôkazy potrebné na vznesenie obvinenia podozrivej osobe,“ uviedla Polícia SR – Košický kraj.

Zdroj: Polícia