Učiteľka vyučujúca na jednej z piešťanských základných škôl údajne deťom kontrolovala, čo majú na desiatu. Keď sa jej nepáčilo, čo im rodičia pribalili, nekompromisne to vyhodila. Informáciu priniesol portál piestanskydennik.sk.

Podľa portálu sa rodičia Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch sťažujú na zvláštne praktiky jednej z vyučujúcich katechétok. Tvrdia, že počas popolcovej stredy kontrolovala deťom cez prestávku, čo majú na desiatu. V prípade, že im v nej našla mäsové výrobky, vyhodila ich do koša. Správanie katechétky vyvolalo negatívne reakcie i u detí. Tie mali slovne útočiť na spolužiakov, ktorí mali na desiatu šunku či salámu.

Podľa riaditeľa školy Jána Moronga vyučujúca deti iba upozornila, že počas pôstu by sa nemali jesť mäsové výrobky a mali by si ich vziať domov a zjesť na druhý deň. Tvrdí, že sestrička Školských sestier de Notre Dame by si nedovolila vyhadzovať jedlo deťom. Pripúšťa, že deti slovne útočili na spolužiakov s mäsovou desiatou, no podľa neho je to otázkou výchovy. Rodičia by mali deti upozorniť, že nemôžu niekoho kvôli jedlu považovať za menejcenného.

Dotknutí rodičia hovoria, že mäso dali deťom na desiatu omylom a na to, že je pôst, zabudli. Myslia si, že učitelia by mali kontrolovať najmä to, či deti desiatu vôbec majú a nie jej obsah.

Zdroj: piestanskydennik.sk | Foto: pixabay