Nezaradené Škandál ohľadom rozsudku agresívneho vraha: Slovákov pobúril smiešny trest!

Škandál ohľadom rozsudku agresívneho vraha: Slovákov pobúril smiešny trest!

Senát Okresného súdu Bratislava I iba pred pár hodinami vyniesol verdikt vo veci vraždy Filipínca Henryho Johna Serafica Acorda († 36), ktorého v uliciach Bratislavy chladnokrvne a bez kúska zľutovania zabil Slovák Juraj Hossu.

28-ročný muž z Dunajskej Stredy pripravil koncom mája 2018 o život mladého muža z Filipín, ktorý pred pohostinstvom v Bratislave bránil pred skupinkou výtržníkov svoju kolegyňu. Juraj Hossu pod vplyvom alkoholu mu následne uštedril zopár tvrdých rán, pričom Henry skonal v nemocnici o štyri dni neskôr. Celý incident nasnímala priemyslená kamera, na základe čoho bol agresívny útočník zatknutý a predvedený pred súd.

Voči rodine nebohého vyjadril Hossu ľútosť, a taktiež sa k činu priznal, čo súd v Bratislave vyhodnotil voči obvinenému pozitívne. “To, čo sa stalo, ma nesmierne mrzí, konal som v nevedomosti, ospravedlňujem sa jeho rodine, najmä jeho mame, ktorej by som finančne pomáhal aj bez toho, že by mi to nariadil súd. Rovnako sa ospravedlňujem aj svojej rodine,“ povedal odsúdený.

Na základe znaleckého posudku bola následne znížená hranica odsúdenia z dôvodu, že Hossu mal skutok vykonať v stave zníženej príčetnosti. Po takmer roku súd konečne vyniesol voči vrahovi Filipínca verdikt, ktorý ho posiela do väzenia s minimálnym stupňom stráženia na šesť rokov, pričom musí absolvovať ochranné protialkoholické liečenie.

Po vynesení rozsudku však zostali Slováci absolútne šokovaní, pričom na senáte, rozhodnutí i Hossuovi nenechali nitku suchú. „Aha, takže ak niekoho zabijem, tak sa mi stačí pekne ospravedlniť, oľutovať to a príde znížený trest?? …ľudský život nemá žiadnu hodnotu… Teda aspoň nie na Slovensku,“ zamýšľa sa istý Jozef, pričom sa k nemu pripája i Dana: „Bol v stave nepríčetnosti? Šak kvôli alkoholu v krvi…. Odkedy je alkoholizmus poľahčujúca okolnosť????? Tak slopme a vraždime sa, šak si odsedíme len 6 rokov vo väzení s minimálnym stupňom stráženia… Na hlavu celé!“

Ľudí, ktorí sú šokovaní z verdiktu súdu, sú doslova stovky, pričom drvivá väčšina sa zhoduje, že na Slovensku evidetne ľudský život nemá žiadnu cenu. „6 rokov za zabitie človeka, toto neni možné, slovenské súdnictvo HANBA….. Za trávu dostane človek paragraf od 3-10…. Jemu malo hroziť prinajmenšom 20-25 až do životie!“ píše ďalší Slovák.

Okrem skutočnosti, že Hossu zabil nevinného človeka, rozčúlila našincov najmä dĺžka trestu a umiestnenie väzňa do cely s minimálnou ostrahou. 28-ročný muž sa totiž netajil, že ako talizman nosil „boxer“, v noci útoku vypil neprimerané množstvo alkoholu a taktiež nezvládol svoju agresívnu povahu. Kým Slováci, ktorí sa previnili zdanlivo ľahšími skutkami a dostali nekompromisne dlhé roky za mrežami, vražda priamo v uliciach hlavného mesta bola vymeraná na šesť rokov. A pri dobrom správaní, ktovie..

Foto: YouTube, Facebook/J.H.