V uliciach Bratislavy sa včera o poriadny rozruch postaral sám minister a podpredseda vlády! Opitý vyvolal roztržku a spôsobil majetkovú škodu. Napokon ho musela spacifikovať polícia.

Na Laurinskej ulici v Bratislave malo v stredu dôjsť k nepríjemnej roztržke v priestoroch ázijskej reštaurácie: “Podľa doterajších informácií dvaja muži slovne, ako aj fyzicky napadli personál tejto reštaurácie, pričom po ich vykázaní jeden z mužov poškodil a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí tejto reštaurácie. Po príchode hliadka PZ dvoch mužov – L.S. a Z.S. obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie,” uviedla polícia Bratislavského kraja.

Pluska potvrdila, že muž s iniciálkami L.S. má byť minister životného prostredia László Sólymos, ktorý vyčíňal na ulici s ďalším mužom. Podľa očitých svedkov mal niekoľkokrát aj pred policajtami zdôrazniť, že je ministrom a svoju opitosť obraňoval opakovane tým, že mu umiera mama. Minister s druhým mužom mali po sebe kričať, kým po Číňanoch mali hádzať peniaze.

Dvojica spôsobila majtekovú ujmu, ako aj tú na zdraví: “Poškodením sklenenej výplne dverí bola spôsobená škoda vo výške cca. 1.000 ,- € a zároveň bol jeden zamestnanec reštaurácie privolanou RZP prevezený k ošetreniu do jednej z bratislavských nemocníc,” dodala polícia s tým, že začali stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva a poškodzovania cudzej veci. Obaja muži boli odvezení na policajné oddelenie, odkiaľ boli následne prepustení. Peter Pellegrini žiada od Sólymosa verejné vyjadrenie a ospravedlnenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj, László Sólymos