Robert Fico sa len nedávno vysťahoval z bytového komplexu Bonaparte, ktorý má na krku ďalší škandál! NAKA tu totiž opäť zasahovala a vzniesla obvinenia voči štyrom ľuďom. A jeden z nich je mimoriadne “známa firma”.

Expremiér Robert Fico sa musel oficiálne vysťahovať z luxusného apartmánu v komplexe Bonaparte, pričom o jeho aktuálnej adrese sa stále len špekuluje. Byt podľa rozhodnutia krajského súdu prepadol štátu a ide do dražby. Bašternák, ktorý bol konateľom Real Forum Invest, spoločnosti, ktorá bytový komplex stavala, skončil vo väzbe.

Aktuálne má ale podľa informácií polície na krku ďalší problém: “V prípade daňovej trestnej činnosti pri stavbe Bonaparte vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil štyri osoby. Trestnej činnosti sa mali dopustiť uplatnením neoprávneného nároku na vrátenie nadmerného odpočtu DPH vo výške viac ako 900- tisíc eur. V ňom mali byť zahrnuté navýšené dodávateľské faktúry za stavebné materiály a práce na stavbe polyfunkčného domu,” uvádza na sociálnej sieti.

Vyšetrovateľ hovorí o menách Ladislav B., Ing. Stanislav P., JUDr. Ivan P. a Ing. Peter H., ktorí sú obvinení zo zločinu neodvedenia dane a poistného ako spolupáchatelia. Portál Aktuality dopĺňa, že ide o Ladislava Bašternáka, Stanislava Plutka, Ivana Piterku a Petra Hrkotáča.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Televízia Markíza, Facebook/Robert Fico