Po voľbách sa oči voličov upreli nielen na víťaznú stranu OĽaNO, ale aj na škandál, o ktorý sa postarala poslankyňa ĽSNS. Danica Mikovčáková kandidovala z miesta číslo 8, no dnes je všetko inak.

Strana ĽSNS čelí len pár dní po voľbách veľkému škandálu, ktorý rozpútala manželská dvojica Mikovčákovcov. Danica Mikovčáková, poslankyňa pod kandidátskym číslom 8, sa mala totiž s manželom Jánom, ktorý bol v ĽSNS krajským predsedom, oddávať neobvyklým súkromným radovánkam. Ich inzerát, v ktorom hľadajú ľudí na skupinový s*x so slovami, že manžel je mierne bi, kým manželka je úplne bi, obletel celé Slovensko po tom, čo prípad zverejnil bezpečnostný analytik Radovan Bránik vo svojom blogu.

Škandál mal pobúriť ľudí najmä preto, že strana sa explicitne zasadzuje proti homose*uálom či ľuďom s úchylkami a za najvyššiu hodnotu považuje tradičnú rodinu. Hoci bolo ĽSNS v chúlostivej téme spočiatku ticho, napokon došlo k nečakaným činom. Podľa informácií DenníkaN sa rozhodli manželia vzdať svojich postov aj členstva. Argumentujú tým, že aktivite sa venovali v roku 2007, keď si profil na zoznamke založili, no odvtedy sa ich životy otočili k Bohu. V deň, keď bol škandál zverejnený, sa do profilu napokon ktosi prihlásil a fotky či informácie mal zmazať.

Keďže sami vnímame, ako účelovo sú zneužívané tieto súkromné fotografie, zverejňované dnes s cieľom zdiskreditovať nás, rozhodli sme sa v záujme ochrany našej rodiny a našej malej dcérky, ale aj v záujme ochrany dobrého mena ĽS Naše Slovensko, dobrovoľne odísť z verejného života. Zdôrazňujem, že som neskonale šťastný, že sa mi spolu s mojou manželkou podarilo zbaviť sa homose*uálneho prekliatia. Avšak vzhľadom na osobnú skúsenosť považujem za mimoriadne dôležité neustále upozorňovať na zhubný vplyv LGBT a gender ideológie v spoločnosti,” uvádza Mikovčák so slovami, že v danej veci chcú podať aj trestné oznámenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk. branik.info │ Foto: Facebook/Danica Mikovčáková, RTVS