V slovenskej politike to vrie! Potom, čo sa prevalilo, že rigorózna práca Andreja Danka má byť plagiátom, prišli na pretras aj záverečné práce Borisa Kollára a Petry Krištúfkovej. Ako sa však zdá, poriadne za ušami má mať aj aktuálny premiér Igor Matovič, ktorého diplomovka má byť údajne kompiláciou dvoch publikácii!

Je tomu len zopár dní, čo sa prevalil škandál Borisa Kollára, ktorého diplomová práca má byť z veľkej časti plagiátom. Kým pri Andrejovi Dankovi premiér Igor Matovič bojoval za jeho odstúpenie, pri aktuálnom predsedovi NR SR zaujal celkom iný postoj. „Ako Borisa Kollára poznám, neviem si predstaviť, že by išiel bojovať proti Dankovi, ak by si bol vedomý, že má rovnaký prúser na krku,“ uviedol nedávno premiér.

Ako však zistili redaktori Denníka N, diplomová práca samotného Matoviča má byť taktiež plagiátom. “Igor Matovič je rovnaký plagiátor ako Andrej Danko. Magisterský titul v roku 1998 získal za diplomovú prácu, do ktorej podľa zistení Denníka N povykrádal dve ekonomické publikácie a odovzdal ju ako svoje dielo,” publikovali iba pred okamihom.

Na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského mal pred 22 rokmi odovzdať prácu, v ktorej boli od slova do slova prebrané celé state, mnohokrát aj s tabuľkami. “Nič navyše, čo by nebolo v knižke, tam nie je,” dodáva Denník N.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Dennik N | Foto: FB/I.M.